SMCC-820K-31 | Fastron
Choke, axial, 82 µH, 390 mA, SMCC-820K-31
Order No.: 87D2510
MPN:
SMCC-820K-31
Series: SMCC
SMCC-820K-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-820K-31, Fastron
Product type choke
Inductance 82 µH
DC current 390 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.54 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 35
Design axial
Length 9.5 mm