SMCC-812M-02 | Fastron
Choke, axial, 8100 µH, 30 mA, SMCC-812M-02
Order No.: 87D2519
MPN:
SMCC-812M-02
Series: SMCC
SMCC-812M-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-812M-02, Fastron
Product type choke
Inductance 8100 µH
DC current 30 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 95 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 9.5 mm