SMCC-812K-01 | Fastron
Choke, axial, 8100 µH, 30 mA, SMCC-812K-01
Order No.: 87D2524
MPN:
SMCC-812K-01
Series: SMCC
SMCC-812K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-812K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 8100 µH
DC current 30 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 95 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 9.5 mm