SMCC-812J-02 | Fastron
RF choke, axial, 8.1 mH, 30 mA, SMCC-812J-02
Order No.: 74D347
EAN: 4099889009613
MPN:
SMCC-812J-02
Series: SMCC
SMCC-812J-02 Fastron Fixed Inductors Image 1
SMCC-812J-02 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, SMCC-812J-02, FASTRON
Features
  • Wide temperature range
  • High Q value
Applications
  • For decoupling and interference suppression
  • RF blocking and filtering
  • Automotive electronics
  • Lighting devices
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 8.1 mH
DC current 30 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 95 Ω
Measuring frequency 250 kHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 9.5 mm