SMCC-6R8M-01 | Fastron
Choke, axial, 6.8 µH, 670 mA, SMCC-6R8M-01
Order No.: 87D2531
MPN:
SMCC-6R8M-01
Series: SMCC
SMCC-6R8M-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-6R8M-01, Fastron
Leaded Inductor, Medical Applications (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 6.8 µH
DC current 670 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.51 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 65
Design axial
Length 9.5 mm