SMCC-6R2M-32 | Fastron
Choke, axial, 6.2 µH, 670 mA, SMCC-6R2M-32
Order No.: 87D2539
MPN:
SMCC-6R2M-32
Series: SMCC
SMCC-6R2M-32 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-6R2M-32, Fastron
Product type choke
Inductance 6.2 µH
DC current 670 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.61 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 65
Design axial
Length 9.5 mm