SMCC-6R2J-02 | Fastron
Choke, axial, 6.2 µH, 670 mA, SMCC-6R2J-02
Order No.: 87D2549
MPN:
SMCC-6R2J-02
Series: SMCC
SMCC-6R2J-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-6R2J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 6.2 µH
DC current 670 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.61 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 65
Design axial
Length 9.5 mm