SMCC-682K-02 | Fastron
Choke, axial, 6800 µH, 35 mA, SMCC-682K-02
Order No.: 87D2557
MPN:
SMCC-682K-02
Series: SMCC
SMCC-682K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-682K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 6800 µH
DC current 35 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 95 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 9.5 mm