SMCC-680K-32 | Fastron
Choke, axial, 68 µH, 410 mA, SMCC-680K-32
Order No.: 87D2576
MPN:
SMCC-680K-32
Series: SMCC
SMCC-680K-32 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-680K-32, Fastron
Product type choke
Inductance 68 µH
DC current 410 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.35 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 9.5 mm