SMCC-680J-31 | Fastron
Choke, axial, 68 µH, 410 mA, SMCC-680J-31
Order No.: 87D2581
MPN:
SMCC-680J-31
Series: SMCC
SMCC-680J-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-680J-31, Fastron
Product type choke
Inductance 68 µH
DC current 410 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.35 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 9.5 mm