SMCC-5R6K-31 | Fastron
Choke, axial, 5.6 µH, 780 mA, SMCC-5R6K-31
Order No.: 87D2588
MPN:
SMCC-5R6K-31
Series: SMCC
SMCC-5R6K-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-5R6K-31, Fastron
Product type choke
Inductance 5.6 µH
DC current 780 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.38 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 9.5 mm