SMCC-562M-31 | Fastron
Choke, axial, 5600 µH, 40 mA, SMCC-562M-31
Order No.: 87D2596
MPN:
SMCC-562M-31
Series: SMCC
SMCC-562M-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-562M-31, Fastron
Product type choke
Inductance 5600 µH
DC current 40 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 70 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 9.5 mm