SMCC-470M-32 | Fastron
Choke, axial, 47 µH, 450 mA, SMCC-470M-32
Order No.: 87D2675
MPN:
SMCC-470M-32
Series: SMCC
SMCC-470M-32 Fastron Fixed Inductors
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-470M-32, Fastron
Leaded Inductor, Medical Applications (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 450 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 1.1 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 9.5 mm