SMCC-201J-01 | Fastron
Choke, axial, 200 µH, 250 mA, SMCC-201J-01
Order No.: 87D2934
MPN:
SMCC-201J-01
Series: SMCC
SMCC-201J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-201J-01, Fastron
Product type choke
Inductance 200 µH
DC current 250 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 3.3 Ω
Measuring frequency 0.79 MHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 9.5 mm