SMCC-200K-31 | Fastron
Choke, axial, 20 µH, 560 mA, SMCC-200K-31
Order No.: 87D2940
MPN:
SMCC-200K-31
Series: SMCC
SMCC-200K-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-200K-31, Fastron
Product type choke
Inductance 20 µH
DC current 560 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.74 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 9.5 mm