SMCC-1R8K-32 | Fastron
Choke, axial, 1.8 µH, 1030 mA, SMCC-1R8K-32
Order No.: 87D2951
MPN:
SMCC-1R8K-32
Series: SMCC
SMCC-1R8K-32 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-1R8K-32, Fastron
Product type choke
Inductance 1.8 µH
DC current 1030 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.22 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 55
Design axial
Length 9.5 mm