SMCC-1R5J-02 | Fastron
Choke, axial, 1.5 µH, 1100 mA, SMCC-1R5J-02
Order No.: 87D2968
MPN:
SMCC-1R5J-02
Series: SMCC
SMCC-1R5J-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-1R5J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 1.5 µH
DC current 1100 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.2 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 9.5 mm