SMCC-1R0J-32 | Fastron
Choke, axial, 1 µH, 1200 mA, SMCC-1R0J-32
Order No.: 87D2988
MPN:
SMCC-1R0J-32
Series: SMCC
SMCC-1R0J-32 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-1R0J-32, Fastron
Leaded Inductor, Medical Applications (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 1 µH
DC current 1200 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.16 Ω
Measuring frequency 7.96 MHz
Quality Q Q 45
Design axial
Length 9.5 mm