SMCC-181K-01 | Fastron
Choke, axial, 180 µH, 270 mA, SMCC-181K-01
Order No.: 87D3011
MPN:
SMCC-181K-01
Series: SMCC
SMCC-181K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-181K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 180 µH
DC current 270 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 3 Ω
Measuring frequency 0.79 MHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 9.5 mm