SMCC-181J-02 | Fastron
Choke, axial, 180 µH, 270 mA, SMCC-181J-02
Order No.: 87D3014
MPN:
SMCC-181J-02
Series: SMCC
SMCC-181J-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-181J-02, Fastron
Product type choke
Inductance 180 µH
DC current 270 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 3 Ω
Measuring frequency 0.79 MHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 9.5 mm