SMCC-180M-02 | Fastron
Choke, axial, 18 µH, 580 mA, SMCC-180M-02
Order No.: 87D3018
MPN:
SMCC-180M-02
Series: SMCC
SMCC-180M-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-180M-02, Fastron
Product type choke
Inductance 18 µH
DC current 580 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.67 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 9.5 mm