SMCC-152K-01 | Fastron
Choke, axial, 1500 µH, 100 mA, SMCC-152K-01
Order No.: 87D3046
MPN:
SMCC-152K-01
Series: SMCC
SMCC-152K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-152K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 1500 µH
DC current 100 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 21.6 Ω
Measuring frequency 0.25 MHz
Quality Q Q 40
Design axial
Length 9.5 mm