SMCC-151J-31 | Fastron
Choke, axial, 150 µH, 280 mA, SMCC-151J-31
Order No.: 87D3059
MPN:
SMCC-151J-31
Series: SMCC
SMCC-151J-31 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, SMCC-151J-31, Fastron
Product type choke
Inductance 150 µH
DC current 280 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 2.8 Ω
Measuring frequency 0.79 MHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 9.5 mm