MICC-330M-01 | Fastron
Choke, axial, 33 µH, 0.3 A, MICC-330M-01
Order No.: 87D3721
MPN:
MICC-330M-01
Series: MICC
MICC-330M-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, MICC-330M-01, Fastron
Product type choke
Inductance 33 µH
DC current 0.3 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 1.12 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 7 mm