MICC-330K-32 | Fastron
Choke, axial, 33 µH, 0.3 A, MICC-330K-32
Order No.: 87D3722
MPN:
MICC-330K-32
Series: MICC
MICC-330K-32 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, MICC-330K-32, Fastron
Product type choke
Inductance 33 µH
DC current 0.3 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.12 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 7 mm