MICC-330J-01 | Fastron
Choke, axial, 33 µH, 0.3 A, MICC-330J-01
Order No.: 87D3728
MPN:
MICC-330J-01
Series: MICC
MICC-330J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Leaded Inductor, MICC-330J-01, Fastron
Leaded Inductor, Medical Applications (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 33 µH
DC current 0.3 A
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.12 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 7 mm