1210AS-R27J-01 | Fastron
SMD RF inductor, SMD, 1210, 0.27 µH
Order No.: 74D3234
MPN:
1210AS-R27J-01
This item is no longer available.
As an alternative, we recommend the following item:
RF choke, SMD 1210, 270 nH, 730 mA, 1210AS-R27J-01
Order No.: 79D5703
Manufacturer: Fastron
Chip inductors for RF applications, type Fastron 1210AS../1210F.
Size 1210, molded in epoxy resin, smooth finish. Solderable up to max. +260 °C/10 s.