0805ASM-047J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 47 nH, 500 mA, 0805ASM-047J-01
Order No.: 87D1519
MPN:
0805ASM-047J-01
Series: 0805ASM
0805ASM-047J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 0805ASM-047J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 47 nH
DC current 500 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.31 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 65
Design SMD
Length 2.3 mm
Width 1.8 mm
Height 1.6 mm