0805ASM-039J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 39 nH, 500 mA, 0805ASM-039J-01
Order No.: 87D1521
MPN:
0805ASM-039J-01
Series: 0805ASM
0805ASM-039J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 0805ASM-039J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 39 nH
DC current 500 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.29 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 60
Design SMD
Length 2.3 mm
Width 1.8 mm
Height 1.6 mm