0805ASM-027J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 27 nH, 500 mA, 0805ASM-027J-01
Order No.: 87D1527
MPN:
0805ASM-027J-01
Series: 0805ASM
0805ASM-027J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Chip inductance, 0805ASM-027J-01, Fastron
Non-magnetic, Medical Applications Chip Inductor for RF.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 27 nH
DC current 500 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.25 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 55
Design SMD
Length 2.3 mm
Width 1.8 mm
Height 1.6 mm