0805ASM-018J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 18 nH, 500 mA, 0805ASM-018J-01
Order No.: 87D1531
MPN:
0805ASM-018J-01
Series: 0805ASM
0805ASM-018J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductance, 0805ASM-018J-01, Fastron
Non-magnetic, Medical Applications Chip Inductor for RF.
Product type RF choke
Inductance 18 nH
DC current 500 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.2 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 53
Design SMD
Length 2.3 mm
Width 1.8 mm
Height 1.6 mm