0402AQC-5N1K-08 | Fastron
RF choke, SMD, 5.1 nH, 1.85 A, 0402AQC-5N1K-08
Order No.: 87D1975
MPN:
0402AQC-5N1K-08
Series: 0402AQC
0402AQC-5N1K-08 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 0402AQC-5N1K-08, Fastron
Product type RF choke
Inductance 5.1 nH
DC current 1.85 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.05 Ω
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 31
Design SMD
Length 1.2 mm
Width 0.65 mm
Height 0.65 mm