0402AQC-4N3K-01 | Fastron
RF choke, SMD, 4.3 nH, 1.8 A, 0402AQC-4N3K-01
Order No.: 87D1980
MPN:
0402AQC-4N3K-01
Series: 0402AQC
0402AQC-4N3K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 0402AQC-4N3K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 4.3 nH
DC current 1.8 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.06 Ω
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 32
Design SMD
Length 1.2 mm
Width 0.65 mm
Height 0.65 mm