0402AQC-020J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 20 nH, 0.8 A, 0402AQC-020J-01
Order No.: 87D2026
MPN:
0402AQC-020J-01
Series: 0402AQC
0402AQC-020J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 0402AQC-020J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 20 nH
DC current 0.8 A
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.225 Ω
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 26
Design SMD
Length 1.2 mm
Width 0.65 mm
Height 0.65 mm