0402AQC-017J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 17 nH, 1.1 A, 0402AQC-017J-01
Order No.: 87D2032
MPN:
0402AQC-017J-01
Series: 0402AQC
0402AQC-017J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 0402AQC-017J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 17 nH
DC current 1.1 A
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.14 Ω
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 26
Design SMD
Length 1.2 mm
Width 0.65 mm
Height 0.65 mm