B82422A1122K100 | TDK (EPCOS)
Choke, SMD 1210, 1.2 µH, 370 mA, B82422A1122K100
Order No.: 74D6562
EAN: 4099889017816
MPN:
B82422A1122K100
B82422A1122K100 TDK (EPCOS) Fixed Inductors Image 1
B82422A1122K100 TDK (EPCOS) Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 6 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
6000 pcs.
SMD choke, B82422A1122K100, EPCOS
Features
  • Temperature range up to +145 °C
  • High resonance frequency
  • Suitable for lead-free reflow soldering
  • RoHS-compatible
Applications
  • Filtering of supply voltages, coupling, decoupling
  • Antenna systems
  • Telecommunications
  • Automotive electronics
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 1.2 µH
DC current 370 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 370 mΩ
Measuring frequency 1 MHz
Quality Q Q 20
Design SMD 1210
Length 3.2 mm
Width 2.5 mm
Height 2 mm