HDP24-24-29PE-L015 | DEUTSCH
Plug, 29 pole, straight, black, HDP24-24-29PE-L015
Order No.: 59F947
MPN:
HDP24-24-29PE-L015
Series: HDP20
HDP24-24-29PE-L015 DEUTSCH Automotive Power Connectors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 12 Days: 131 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
2 pcs.
5 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Connector housing, car, HDP24-24-29PE-L015, DEUTSCH
29 Position Housing, Housing for Male Terminals, Wire-to-Panel, Sealable, Black, Wire & Cable, Power, Panel Mount, -55 - 125 °C, Hybrid.
Technical specifications
Filter Property Value
Contact type plug
Pin number 29 pole
Version straight
Connection crimp connection
Type of locking Yes
Rated voltage 250 V
Rated current 25 A