12101C823KAT2A | AVX
Ceramic capacitor, 82 nF, 100 V (DC), ±10 %, SMD 1210 (3225), X7R, 12101C823KAT2A
Order No.: 55D4862
EAN: 4099879771933
MPN:
12101C823KAT2A
Series: CAPCS12101C
12101C823KAT2A AVX Ceramic Capacitors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 2 Weeks
4000 pcs.
Ceramic capacitor, 12101C823KAT2A, AVX
Technical specifications
Filter Property Value
Capacity 82 nF
Rated voltage (DC) 100 V
Tolerance ±10 %
Dielectric material X7R
Design SMD 1210 (3225)
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
Length 3.2 mm