ANTIST.MINI.120X170X0,075 | Shielding Bags, Antistatic Bags
ESD protective bag, (L x W) 170 x 120 mm, antistatic, zipp, ANTIST.MINI.120X170X0,075
Order No.: 19L2953
EAN: 4099891438890
MPN:
ANTIST.MINI.120X170X0,075
ESD protective bag, (L x W) 170 x 120 mm, antistatic, zipp, ITM025048
Order No.: 19L5077
Manufacturer: Flexico
Minigrip bags, antistatic, type 250.
Material: PE foil. Thickness: 75 µm. Surface resistance: 1.6 x 10^12 ohm +/- 0.4 x 10^12 ohm. Not suitable for foodstuffs. Note: the pressure lock bags retains its antistatic properties for the duration 12 months.
Type: 25048, W 120, L 170 mm, package of 100 bags
Lock type zipp
Length 170 mm
Width 120 mm