ANTIST.MIMIG.80X120X0,075 | Shielding Bags, Antistatic Bags
ESD protective bag, (L x W) 120 x 80 mm, antistatic, zipp, ANTIST.MIMIG.80X120X0,075
Order No.: 19L2951
EAN: 4099891438876
MPN:
ANTIST.MIMIG.80X120X0,075
Image may differ
This item is no longer available.
As an alternative, we recommend the following item:
ESD protective bag, (L x W) 120 x 80 mm, antistatic, zipp, ITM025046
Order No.: 19L5075
Manufacturer: Flexico
Minigrip bags, antistatic, type 250.
Material: PE foil. Thickness: 75 µm. Surface resistance: 1.6 x 10^12 ohm +/- 0.4 x 10^12 ohm. Not suitable for foodstuffs. Note: the pressure lock bags retains its antistatic properties for the duration 12 months.
Type: 25046, W 80, L 120 mm, package of 100 bags
Technical specifications
Filter Property Value
Version antistatic
Lock type zipp
Length 120 mm
Width 80 mm